Agresja nie ma ideologii

W związku ze spotkaniem na szczycie „G-20” w Hamburgu w ostatni piątek (07.07) jak za każdym razem odbyły się wtedy protesty antyglobalistów. Normalnie nie byłoby to wydarzenie niczym szczególne w formie, ale tym razem doszło do niepotrzebnej, skandalicznej i szkodliwej agresji ze strony w pewnej części zamaskowanych demonstratów.

Niemiecka policja w nocy z piątku na sobotę została zmuszona do użycia gazu łzawiącego, by rozpędzić protestujących w Hamburgu antyglobalistów. Rannych zostało 213 policjantów zaś straty niezwiązanych z protestami ludzi – ofiarami tych wydarzeń – będą ogromne.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest ochrona i egzekwowanie ustalonych zasad – w tym wypadku wolności zgromadzeń i możliwości protestowania przeciw wszystkiemu. Takie zachowania jak właśnie w Hamburgu przeczą wspomnianej idei, co skłania do zastanowienia się jak z jednej strony chronić prawo do zgromadzeń, a z drugiej strony zapobiegać takim zamieszkom.

Agresja nie ma ideologii – stosowana jest zarówno przez prawicowych jak i lewicowych radykałów. Należy zatem obchodzić się z nimi w sposób zdecydowany. By cieszyć się wolnością powinniśmy słowami i czynami działać przeciw tym co tą wolność naruszają.

—–
Relacja z wydarzeń:
https://wpolityce.pl/swiat/347930-zamieszki-w-hamburgu-sa-skutkiem-wieloletniej-polityki-tolerowania-lewicowych-ekstremizmow
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/553720,mariusz-blaszczak-mswia-zamieszki-w-hamburgu-europa-drugiej-predkosci.html
https://www.tvp.info/33152834/znow-doszlo-do-zamieszek-w-hamburgu-ekstremisci-pladrowali-sklepy
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/g20-w-hamburgu-zamieszki,755303.html