Bezcelowe wotum nieufności

Wniosek PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło z góry było skazane na porażkę. PiS mimo pewnych zawahań, wciąż stoi twardo na nogach i nie zamierza ustępować władzy nikomu. PO nie przedstawiło ani części opozycji, ani Polkom i Polakom żadnego rozsądnego pomysłu na Polskę. Ciężko zatem nawet prowadzić jakieś bardziej merytoryczne dyskusję, gdy brakuje powodów do niej…

wotum nieufności wobec rządu powinien być narzędziem do realnej wymiany władzy,w momencie jej kryzysu lub niemocy decyzyjnej, a nie jedynie pobudzenia do dyskusji, która i tak zostanie zagłuszona przez wzajemne złośliwości polityków.

Schetyna nic nie uzyskał, dyskusji o rządzie nie będzie, a procedura wotum nieufności pozostanie w myśleniu ludzi jako narzędzie nieskuteczne, bezsensowne, służące jedynie umyślnemu podkopywaniu wizerunku partii rządzącej.

O ile uważamy politykę PiS-u za nieodpowiedzialną i wątpliwą dla rozwoju dla Polski, to nie zgadzamy się na urządzanie politycznych happeningów dla podbijania sondaży i zwracania na siebie uwagi pod pretekstem dyskusji.