Jak marnotrawić publiczne pieniądze

Mimo wielkich haseł wyborczych o tym, że poprzednia władza marnotrawiła, a aktualna przełamie ten szkodliwy trend, możemy bez wątpienia stwierdzić, że na słowach wszystko się jak zwykle skończyło.

Dodać możemy, że narodowo-socjalistyczna agenda aktualnego rządu wymaga nawet więcej pieniędzy, by propagandowo wmówić społeczeństwu ich racje.
980 mln na media publicze, 19 mln na polityczne bilbordy o sądach, 20 milionów na jacht w ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości to bezczelne marnotrawienie pieniędzy obywateli.

I niestety to nie są wszystkie wydatki, które aktualny rząd przeznaczył na swoje działania polityczne. Zjawisko to jest nadzwyczaj patologiczne, gdyż zmusza władzę do podnoszenia kolejnych podatków i przez to dławienia i tak niewydolnej polskiej gospodarki.

Pragniemy, by pieniądze były mądrze wydawane, w dużej mierze jednak oddane obywatelom, samorządom do ich dyspozycji wedle ich potrzeb i oceny. Idea „gmina minimum” i „państwo minimum” powinna wreszcie rozbrzmieć w polskiej polityce.

Dla naszego własnego dobra…

—–
Więcej o marnotrawieniu:
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Kampania-billboardowa.-PiS-przyznaje-kto-stoi-za-akcja-Sprawiedliwe-Sady
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/telewizja-polska-dofinansowanie-budzet-980,23,0,2387223.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/571532,pawlowicz-krytyka-rejs-kusznierewicz-pfn-20-mln.html