Jak odwracać uwagę od rzeczy ważnych

Aktualna partia rządząca przyzwyczaiła nas do gorliwej pracy przy ustawach, gdy ma to dla niej znaczenie polityczne. W ostatni piątek przegłosowano wiele ustaw w tym o ograniczaniu handlu w niedzielę, częściowej prohibicji, zniesieniu limitu składek na ZUS i zdecydował się o utopieniu projektów prezydenckich o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Wiele mediów jednak bardziej zainteresował „Atlas Kotów”, który czytał Jarosław Kaczyński. W naszej ocenie był to zabieg wizerunkowy, by sprowokować rozhisteryzowane media i przekierować media na śmieszną acz trywialną sprawę. Efekt został niestety wyraźnie osiągnięty.

Warto odnieść się do tego, że sama postawa prezesa partii była książkowym pokazem arogancji i braku szacunku do występujących posłów. Pokazuje to zarówno ogólną mentalność obozu rządzącego jak i miałkości tzw. „totalnej opozycji”.

W najbliższych dniach odniesiemy się do przegłosowanych ustaw i ich wpływu na naszą gospodarkę, gdyż te zmiany prawne będą realnie wpływały na codzienne życie.

Wydarzenia ostatnich dni jednak utwierdzają nas w przekonaniu, że mamy kryzys rzetelności mediów…