Licytacja socjalizmem o demografię

Grzegorz Schetyna postanowił, w swoim własnym stylu, zaszachować partię rządzącą proponując zmianę w programie 500+, by przysługiwało każdemu dziecku, a nie tylko drugiemu. Propozycja ta nie ma wielkiego znaczenia merytorycznego, to jedynie kolejna nic nie wnosząca gra polityczna.

W ostatnim wywiadzie szefowa rządu Beata Szydło stwierdziła „Ten program (Rodzina 500+) nie jest programem socjalnym, to jest program prodemograficzny”, co jest półprawdą i niedopowiedzeniem. Tak prowadzony program jest zarówno socjalizmem jak i krótkowzrocznym projektem prodemograficznym.

Następuje wzmożona licytacja publicznymi pieniędzmi w formie obietnic wyborczych. Opozycja zaś bezradnie wpadła w pułapkę retoryki przez rządzących i podbija stawkę socjalistycznych rozwiązań.

Wicepremier Morawiecki w ostatnim wywiadzie zapowiedział też zmiany w flagowym programie partii „Rodzina 500+”. Planowane są obniżone kwoty dla drugiego dziecka do 300 zł, podwyżenie do 700 przy trzecim. Biorąc pod uwagę, że w Polsce większość rodzin ma jedno lub dwójkę dzieci to ogromne oszczędności w programie, pod płaszczykiem wsparcia dla rodzin wielodzietnych, będzie ciekawym zabiegiem politycznym. Rząd sprytnie nie wycofa się z ogromu programu, a jedynie go ograniczy.

W Polsce zdecydowanie mamy problem demograficzny, jednak dotychczasowe rządy szukały jedynie krótkowzrocznych rozwiązań. Poprawa kondycji polskiej gospodarki, zwiększenie perspektyw pracy na młodych ludzi, obniżenie kosztów pracy, uproszczenie i uszczelnienie prawa są rozwiązaniami, które realnie przyczynią się do poprawy demografii W Polsce.

—–
Więcej o tym temacie:
https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/premier-szydlo-o-programie-rodzina-500-plus-na-pierwsze-dziecko,784015.html
http://niezalezna.pl/206686-nie-przewidujemy-zmian-w-programie-rodzina-500-plus-w-tej-chwili
https://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/beda-zmiany-w-500-plus-morawiecki-chce-o-tym-rozmawiac-z,2542991,4141