Kraków

Liderzy lokalni są równie ważni co liderzy centralni. Znając problemy lokalnych społeczności, ich specyficzne cechy oraz możliwości, można osiągnąć więcej niż oceniając to z odległej centrali!

Przedstawiamy Wam liderów Wolnych Obywateli z Krakowa!
______________________________________

Waldemar Buczek
Przewodniczący oddziału krakowskiego

Od dziecka byłem marzycielem, który marzył o tym, by widzieć świat pełny szczęśliwych, spełnionych ze swojego życia ludzi. Z czasem, do marzeń doszedł też realizm oraz świadomość, że jedynie konkretnymi czynami jestem w stanie zrealizować te altruistyczne marzenia. Rozwiązaniem może być polityka – nie byle jaka, taką jaką aktualnie widzimy, ale rozsądna, racjonalna polityka.

Zapewne dla wielu z Was polityka i rozsądek nie idzie w parze. Wynika to z braku umiejętnego rządzenia, chciwości, cwaniactwa na każdym szczeblu. Te wypaczenia niosą ze sobą konsekwencje – emigracje rozbijające rodziny, bieda zmuszająca ludzi do rzeczy, których nie chcą oraz brak stabilności i bezpieczeństwa.

Zrozumiałem, że wartością, która może zmienić sytuację w Polsce jest wolność – głównie ta gospodarcza, dająca nam możliwość samokształcenia, a nie ciągłego gonienia za przysłowiowym „chlebem”. Jednakże sam kapitalizm bez systemu wartości stanie się wypaczeniem, doprowadzając do zwykłego wyzysku. Dlatego też Chrześcijański system wartości jest mi bliski, gdyż wyznacza ramy moralne oraz wymaga szacunku dla wolnego wyboru każdego człowieka.

Niektórzy powiadają, że polityka nie jest dla dobrych ludzi, jednak gdy politykę kreować będą tylko mierni ludzie, to ile dobra nam pozostanie? Angażując się nie pozostaję bierny, nie będę akceptować aktualnej sytuacji, pragnę zmiany, którą sam zacznę i przekażę innym.