Polityczna nagroda “Człowieka roku”

W dniu wczorajszym (05.09) Forum Ekonomiczne w Krynicy wybrało Beatę Szydło (premier rządu PiS) na „człowieka roku” jako osobę, która uczyniła wyjątkowo dużo dobrego dla polskiej gospodarki.

Co można o tym sądzić? Pierwsza odpowiedź „w zależności od sympatii polityczych”. Jednak, odchodząc od wojenek polsko-polskich można stwierdzić, że ów wyróżnienie jest polityczną nagrodą dla tych co rządzą, albo mogą wkrótce rządzić. Ciężko uznać, że jest to wyraz głębokich przekonań organizatorów lub przypadek.

W powiązaniu z krytyką polityczą propagandy PiS-u warto wspomnieć wcześniejsze nagrody dedykowane politykom jak np. 2000 r. Aleksander Kwaśniewskie, w 2007 r. będącego o krok od władzy Donald Tusk, w 2011 r. Bronisław Komorowski, w 2015 r. kroczący po władzę Jarosław Kaczyński, w 2016 r. darzony przez PiS sympatią Viktor Orban. Ścieramy się z obustronną hipokryzją i upolitycznianiem wszystkiego co może przynieść propagandowy sukces.

Naszym zdaniem prowadzenie Polski do głębszego socjalizmu (poprzez 500+, Mieszkanie+,podwyższanie podatków, zadłużanie państwa) nie jest dobrym działaniem dla polskiej gospodarki. Chwilowe pozytywne dane na słupkach statystyk nie oddają konsekwencji w perspektywie dalszych kilkunastu lat, które odczuje głównie następne pokolenie. Polskiej gospodarce trzeba dać się rozwijać, nie dusić polskiej przedsiębiorczości, nie stosować mechanizmów sterowania rynkiem.

Warto też zauważyć też szramę na jedności partii, gdyż faworytem do wspomnianej nagrody miał być Mateusz Morawiecki, a mimo to wybrana została premier rządy.

Propaganda sukcesu jednak musi trwać, przecież jest #dobrazmiana.

—-
Media o wydarzeniu:
http://fakty.interia.pl/polska/news-beata-szydlo-czlowiekiem-roku-podczas-forum-ekonomicznego,nId,2436928
https://www.tvp.info/33870163/premier-beata-szydlo-czlowiekiem-roku-forum-ekonomicznego
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1718768,1,beata-szydlo-czlowiekiem-roku-za-nieznane-zaslugi-dla-gospodarki.read
https://www.facebook.com/witold.jurasz.16/posts/735212546665791
http://www.newsweek.pl/polska/ludzie/beata-szydlo-zostala-laureatka-nagrody-czlowieka-roku,artykuly,415566,1.html