Profesjonalizm drogą do zmian w Polsce

Polska po odzyskaniu niepodległości w 1989 roku boryka się z wieloma problemami w dostosowywaniu się do zmian w Europie ina świecie. Spotkać się można z opiniami, nie pozbawionymi prawdy, że staliśmy się krajem pół-kolonialnym i przez to wykorzystywanym i biednym.

A uczyniła to wieloletnia polityka wyniszczania naszej inteligencji i wpajania chłopsko-niewolniczego myślenia w sferze publicznej.

Ciężko też szukać nadziei w aktualnych partiach politycznych, które wyraźnie poświęcają wiele energii na zdobycie i utrzymanie władzy dla władzy, nawet kosztem wyniszczającej wojny polsko-polskiej, a nie poprawa ogólnej sytuacji w Polsce.

Mimo wyświechtanych haseł o potrzebie zmian i reform – niezmiennie jej potrzebujemy, ale przeprowadzonych i przygotowanych w całkowicie inny sposób, w oparciu o think-tanki, doświadczenia NGO i umiejętności specjalistów od przekazu medialnego.

Nowa platforma polityczna powinna być wybudowana na fundamencie profesjonalistów i intelektualistów, którzy będą w stanie przygotować i zrozumieć przed jakimi szansami stoi Polska i co jest wymagane, by tego dokonań, ale także przekazać to ludziom w taki sposób, by było to dla nich zrozumiałe.

Stworzenie realnej alternatywy politycznej wymaga profesjonalizmu – a ten kosztuje – więc powinniśmy zacząć inwestować jeżeli pragniemy realnych zmian, a nie pustego pijaru. Inaczej dalej będziemy skazani na aktualną mierność…