Prohibicja handlowa i alkoholowa

W ostatni piątek władza przyjeła wiele ustaw, które mają znaczenie dla obywateli i gospodarki.
Chcielibyśmy jednak się skupić na kwestii ograniczeń handlu oraz proponowanych godzin zakazu sprzedaży alkoholu, jako mechanizmów socjalistycznego i antywolnościowego modelu sprawowania władzy poprzez prohibicję.
 
Znana nam w historii próba rozwiązywania problemów zakazami nie prowadzi do realnego rozwiązywania problemów, a jedynie chwilowego stłumienia i poszerzania się szarej i czarnej strefy. Ludzie w trudnej sytuacji nie przestaną mieć problemów finansowych, zaś pijacy nie będą czekać do następnego dnia.
 
Dodatkowo te zmiany uderzają w ludzi niezwiązanych z bezpośrednim celem ustaw. Studenci oraz dorabiający młodzi ludzie stracą możliwość legalnego dorabiania sobie w weekendy, spadną zyski z handlu, osoba chcąca sobie kupić alkohol w normalnych ilościach, będzie musiała zrezynować z przyjemności. Warto dodać, że wspomniane zakazy napędzają szarą i czarną strefę, która przeciwieństwem intecji zakazujących.
 
Prohibicja jest naiwną formą rozwiązywania problemów. Skuteczniej jest wspierać polską gospodarkę niższymi podatkami, jaśniejszym i uporządkowanym prawem oraz usprawnianiem prac urzędów. Wymaga to jednak więcej pracy, odwagi i umiejętności.