Reforma sądownictwa – polityczna propaganda

Jakiś czas temu w telewizji publicznej (państwowej) oraz na widocznych miejscach w wielu miastach w Polsce pojawiły się czarne bilbordy w ramach akcji „Sprawiedliwe sądy”. Wydarzenie to zostało zorganizowae i sfinansowane z Polskiej Fundacji Narodowej, a de facto z pieniędzy spółek państwowych – czyli pieniędzy obywateli.

Zrozumiałym jest dla nas fakt, że polityka to kreowanie pewnej rzeczywistości, próba znajdowania rozwiązań gospodarczych czy społecznych, a także działania mające na celu zmieniać podejście Polaków. Dostaliśmy jednak propagandę polityczną, nienajwyższych lotów, dostosowaną do potrzeb siłowych zmian PiS-u w zakresie sądów.

Warto zaznaczyć, że reformy w wymiarze sprawiedliwości są konieczne, ale powinny być także przemyślane, skonsultowane oraz skonstruowane w celu przeciwdziałania patologiom. Postawa rządu jednak nie wskazuje na wolę prawdziwych zmian, ale pójście na konfrontację z środowiskiem sędziowskim i podporządkowanie sobie sądów w możliwie jak najszerszym stopniu.

Rządzący wykorzystują publiczne pieniądze do prowadzenia swojej propagandy politycznej bez porozumienia ze społeczeństwem czy środowiskiem eksperckim opierając się na niemerytorycznych negatywnych emocjach.

W taki sposób nie można zmieniać tak ważnego filaru współczesnego systemu ustrojowego, jakim jest wymiar sprawiedliwości i oczekiwać zdrowego systemu prawnego w przyszłości.

—–
Więcej o tej akcji:
http://www.newsweek.pl/polska/polityka/kampania-pis-na-temat-reformy-sadownictwa-sprawa-trafila-do-cba-,artykuly,415816,1.html
https://www.tvp.info/33916711/nikogo-nie-mozna-odwolac-no-blagam-rusza-kampania-sprawiedliwe-sady
http://www.rp.pl/Sadownictwo/170909067-Nie-tylko-billboardy-Jest-pierwszy-spot-kampanii-Sprawiedliwe-sady.html
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kampania-sprawiedliwe-sady-kontrowersje,772441.html
http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Kampania-billboardowa.-PiS-przyznaje-kto-stoi-za-akcja-Sprawiedliwe-Sady