Sejm kuźnią nienawiści

Tuż przed letnią przerwą posłowie głównych stronnictw urządzili w sejmie swoje polityczne igrzyska.

Samego lidera partii rządzącej poniosły emocje i zrobił sobie z mównicy prywatną, pełną nienawiści scenę, którą zobrazuje cytat:
„Nie wycierajcie sobie zdradzieckich mord nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Zamordowaliście go, jesteście kanaliami!”. Potem doszło do krzyków ze strony części opozycji „koniec sądów”, posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz również uniosła się emocjami, doszło do przepychanek – podobno nawet to prób wyrywania telefonu. Sejm w cieniu przepychanek uchwalił także nowe prawo wodne, które może, choć to wciąz nie przesądzone, podnieść ceny wód w Polsce.

W ciągu trwającej kadencji sejmu doszło do wielu żenujących sytuacji w Sejmie. Wynika to z nadzwyczajnej arogancji partii rządzącej jak i histerycznej postawy tzw. „opozycji totalnej”. To dwie napędzające się siły, które elektryzują i skłócają nawzajem Polaków. Nie można winić jednej strony, gdyż to kwestia dwustronnej patologicznej sytuacji i relacji.

Jesteśmy zażenowani sposobem prowadzenia debaty w sejmie, która odbija się na poziomie debaty publicznej, doprowadzając do wzajemnej nienawiści na ulicach. Sejm stał się kuźnią nienawiści i innych szkodliwych emocji.

Sytuacja w Sejmie jasno wskazuje, że w Polsce potrzebne są nowe elity, które wspólnie, dla dobra Polski, będą budować jej wielkość.

Fotografia w tle: Adam Stępień / Agencja Gazeta

—-
Polecamy także przeczytać:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-uchwalil-nowe-prawo-wodne-rzad-bez-podwyzek-dla-ludnosci/dk3cp1n
https://www.wprost.pl/kraj/10065873/Awantura-w-Sejmie-Kaczynski-do-opozycji-Nie-wycierajcie-sobie-zdradzieckich-mord-nazwiskiem-mojego-swietej-pamieci-brata-Zamordowaliscie-go-jestescie-kanaliami.html