Senator ponad prawem

Sprawa Senatora Stanisława Koguta jest symbolem post-sowieckiego zepsucia elit, którzy widzą swoje stanowisko jako pozycję do zarabiania ogromnych pieniędzy, dbania o interesy klitek politycznych i „karmienia” swojego ego poprzez pozycje we władzy.

Skąd wynika nasz, tak surowy osąd? Z działań CBA, które łącząc fakty działań senatora, zaczęło podsłuchiwać i badać powiązania z różnymi kriminalnymi działaniami.
Wedle przekazów za obietnicę miliona złotych łapówki miał załatwiać sprawę wpisania do rejestru zabytków hotelu i kina w Krakowie. Za 170 tysięcy – wpływać na zarząd PKP w sprawie rozbudowy dworca. Za 24 tysiące – zorganizować lżejszą odsiadkę sponsorowi swojej fundacji.

W grudniu ub.r. CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora Koguta – Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut.

PiS musi odciąć się od senatora, gdyż jest on bardzo szkodliwym balastem, choć senatorowie nie wyrazili zgody na tymczasowe aresztowanie ( Za głosowało 32 senatorów, przeciw 37, wstrzymało się od głosu 19 senatorów.).

Możemy jedynie się domyślać, że procederów na tą skalę jest więcej i strach przez ujawnieniem większych afer zagląda wielu osobom prosto w oczy. Dla dobra kraju byłoby korzystne ujawnienie tych machinacji pieniężnych wokół władzy – ale obawiamy się, że mogłoby dojść do ustrojowego i społecznego chaosu, a na to jeszcze chyba nas nie stać…

—–
Więcej na ten temat:
http://www.newsweek.pl/polska/polityka/senator-pis-stanislaw-kogut-w-tarapatach,artykuly,421925,1.html
https://wpolityce.pl/polityka/377436-jacek-sasin-niedobrze-sie-stalo-ze-senator-kogut-zostal-potraktowany-inaczej-niz-przecietny-obywatel-zadzialala-jakas-zle-pojmowana-solidarnosc
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kogut-uratowany-przez-senatorow-kierownictwo-pis-krytycznie-ocenia-te-decyzje_1036844.html
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1098953,senator-kogut-pozostanie-na-wolnosci.html