Socjalistyczna „danina solidarnościowa”

Premier Morawiecki chcąc uspokoić sytuację w sprawie protestu opiekunów i osób niepełnosprawnych zaproponował „specjalną daninę solidarnościową”, którą zostaną obciążone osoby najlepiej zarabiające.

Niestety nie znamy szczegółów rozwiązań wprowadzenia nowego podatku dla określonej grupy ludzi. Biorąc pod uwagę, że osoby majętne mają wiele możliwości unikania opodatkowania w kraju zamieszkania, mamy duże wątpliwości czy ten pomysł będzie wykonalny. Obawy nasze są też takie, że nowym podatkiem zostanie obciążona klasa średnia…

Metodą rozwiązania wszelkich palących problemów politycznych w Polsce jest podnoszenie lub tworzenie nowych podatków i późniejsza jego redystrybucja wedle uznania władzy.

Aktualny rząd stosuje socjalistyczne metody oparte na pełnym uzależnieniu obywateli od dobroci i opieki państwa. Próba centralnego zajmowania wszystkimi problemami społecznymi nie może skończyć się dobrze… ani dla obywateli, ani dla gospodarki.

Los niepełnosprawnych na pewno jest trudny w Polsce, gdzie nie będąc w pełni sprawnym, przy słabym systemie wsparcia – życie przypomina ciągłą walkę o przetrwanie..

—-
Więcej na:
http://www.rp.pl/Rzad-PiS/180429929-Mateusz-Morawiecki-Nowa-danina-dla-osob-najbardziej-zamoznych.html
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/morawiecki-zapowiada-nowy-podatek-dla,26,0,2403866.html
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1119041,nowy-podatek-dla-najbogatszych.html