Socjalizm kosztuje – tym razem 10 gr na litrze

Jeżeli ktokolwiek sądził, że polityka aktualnego rządu nie będzie miało wyraźnego namacalnego wpływu na codzienne wydatki lub uległ propagandzie „wystarczy nie kraść”, to teraz może wyraźnie zauważyć i poczuć choćby w trakcie podróży samochodem/motorem.

Rząd zatwierdził wczoraj projekt nowelizacji ustawy o biokomponentach, co wiąże się z wprowadzeniem opłaty emisyjnej. Wyniesie ona 8 groszy od litra benzyny i oleju napędowego, przy dodaniu podatku VAT podwyżka przekroczy 10 gr na każdym litrze paliwa.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi i wycofania się rządu z podwyżki cen paliw, to jednak została wprowadzona – trochę po cichu – choć nagłośniona przez posłów opozycji.
Wszyscy obywatele zapłacą za socjalistyczną politykę rządu oraz za innowacyjne wizje premiera Morawieckiego… tym razem dodatkowo 10 gr od litra.

Ponieważ wprowadzenie podatku ot tak wiązało by się z dużym oporem społecznym, zostanie powołany Fundusz Niskoemisyjnego Transportu (FNT), do którego nominalnie zasili m.in. nowa opłata emisyjna od paliw. Pieniądze mają wspierać rozwój rynku i infrastruktury paliw alternatywnych w transporcie, w tym m.in. energii elektrycznej, CNG, LNG i wodoru.

To kolejna opłata, która nie będzie sprzyjać naszej gospodarce, a dalej – skuteczniej – dusić jej rozwój.

—-
Więcej na ten temat:
https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/gw-rzad-podbija-cene-paliwa-o-10-groszy-na-litrze,823537.html
http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/rzad-podnosi-cene-paliw-o-10-gr-na-litrze-chce-tez-dodatkowej-oplaty-dla-kierowcow_1045451.html
http://www.dziennikzachodni.pl/motofakty/aktualnosci/a/oplata-emisyjna-za-paliwo-pb-95-i-on-zaplacimy-wiecej-na-stacjach-benzynowych-drozej-nawet-o-8-gr-na-litrze,12984966/
https://www.motofakty.pl/artykul/oplata-paliwowa-wycofana-ale.html