Socjalizm kosztuje – zapłacimy wszyscy

Do marszałka Sejmu trafi poselski projekt ustawy powołującej Fundusz Dróg Samorządowych, który ma być finansowany z podwyższenia opłaty paliwowej o 20 groszy. Teoretycznie można powiedzieć, że pomysł dobry, ale w praktyce to kolejne podatki nałożone na obywateli wynikające z braków funduszy w budżecie centralnych.

Wnioski nasuwają się same, władza źle zarządza pieniędzmi publicznymi i przeznacza je na socjalistyczne pomysły 500+, utrzymywanie nierentowanych spółek Skarbu Państwa czy propagandowych telewizji publicznych.

Socjalizm dla wybranych kosztuje i wbrew przekonaniu wielu ludzi płacimy za to wszyscy. Kiedy jednak przychodzi do kwestii, które dotyczą wszystkich obywateli – dróg – muszą być podwyższane podatki, za które ponownie zapłacą wszyscy. To kolejny podatek za rządów PiS-u, który ma rzekomo być „dobrą zmianą” i budowaniem silnej polskiej gospodarki.

Pro-państwowa i socjalistyczna mentalność naszych rządzących nie rozwija polskiej gospodarki, nie powoduje, że młodzi ludzie chcą wracać do kraju, nie motywuje pracowników do zwiększania ilości miejsc pracy a inwestorów (bez hojnego wsparcia milionami złotych z budżetu) do inwestowania w kraju.

Podatki to nie droga do rozwoju, a stagnacji i utrzymywania aktualnego układu politycznego opartego na wierności poprzez publiczne pieniądze, a to właśnie obraz patologicznego systemu.

—–
Inne portale o podwyżce cen paliw:
http://www.dziennikbaltycki.pl/motofakty/aktualnosci/a/paliwa-pojda-w-gore-pomysl-pis-na-naprawe-drog,12238716/
http://www.dziennikpolski24.pl/tag/podwyzka-cen-paliwa-pis/
http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-paliwa-w-gore-o-25-groszy-poslowie-pis-zlozyli-w-sejmie-proj,nId,2414409
https://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/podwyzka-cen-paliw-premier-szydlo-i-prezes-kaczynski-kiedys-mowili-cos-innego_1007991.html