Świat według Putina

Każda osoba, której znana jest mentalność władz rosyjskich, w tym osoby prezydenta Władimira Putina, zdaje sobie sprawę jak przebiegłymi i prowokującymi dyplomatami są Rosjanie.

Podczas dorocznej konferencji organizowanej dla dziennikarzy z całego świata prezydent Rosji poruszył wiele kwestii z tym spraw dotyczących Ukrainy i Polski.
Jedno 65 pytań było zadane przez Andrzeja Zauchę z telewizji TVN, który corocznie pyta, kiedy Rosja zwrócił wrak samolotu polskiego prezydenta rozbitego w Smoleńsku w 2010 r. Na to pytanie Putin był gotowy i jego wypowiedź miała konkretny cel.

Będąc świadomym, że temat Smoleńska wzbudza w Polsce wielkie emocje umyślnie potwierdził on teorie zamachu oraz pouczył nas, byśmy winnych szukali we własnym kraju. Odpowiedź ta wpisuje się z skłócanie polskiego społeczeństwa, gdyż niezależnie od opinii, śledztwo zostało przeprowadzone niekompetetnie, daleko od standardów światowych.

Putin swej odpowiedzi na pytanie ukraińskiego dziennikarza, dotyczącego wymiany jeńców Donbasie, dał do zrozumienia, że Ukrainę nie traktuje jako samodzielnego kraju zaś jako obszar podległy Federacji Rosyjskiej podobnie jak Baszkiria.

Wykorzystywanie zainteresowania mediów całego świata do wygłaszania prowokacyjnych teorii i dalekosiężnych pomysłów władz rosyjskich jest jedną z ich broni nacisku, ośmieszania i dezinformacji.

Podkreślamy ostrożność wobec słów Putina, gdyż zbyt wielu ludzi niepotrzebnie emocjonuje się tymi prowokacjami realizując plan, który został przez nich odgórnie założony

—–
Więcej na ten temat:
http://www.rp.pl/Swiat/171219348-Putin-do-Polski-o-Smolensku-Zamknijcie-ten-rozdzial.html
http://wyborcza.pl/7,75968,22784952,putin-polsko-dorosnij.html
https://www.polskieradio.pl/7/1696/Artykul/1958786,Wielka-konferencja-prasowa-Wladimira-Putina-Co-mowil-o-Polsce
https://www.nytimes.com/2017/12/14/world/europe/vladimir-putin-media.html
http://www.voltairenet.org/article199024.html