Nie ulegajmy zbyt łatwo urokowi Trumpa

Niezaprzeczalnie każda wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce jest ważna. Podnosi nasz prestiż oraz pozwala nam zorientować się o wzajemnych relacjach między krajami. Postawa Trumpa podczas wczorajszej wizyta była wzorcowa z punktu widzenia pijarowego. Trump w pięknych słowach opowiedział o historii i poświęceniu Polski.

W swej wypowiedzi poruszył także kwestie projektu „Trójmorza” jako inicjatywy geopolitycznej, która w przyszłości ma być przeciwwagą dla Niemiec i Francji w ramach Unii Europejskiej oraz potwierdził kwestię eksportu gazu ze Stanów jako elementu uniezależniającego od nas od Rosji.

Specjaliści od wizerunku przygotowali mowę na miarę polskich oczekiwań, która dotknie naszych marzeń, wartości i kompleksów. Pełną romantyzmów, idei, dumy nad naszą historią i kulturą – nie można jednak zaprzeczyć, że jest wiele kwestii, którą są warte uznania.

Nie ulegajmy jednak zbyt łatwo urokowi Trumpa, to człowiek biznesu – także w polityce zagranicznej . W jego oczach jesteśmy przyczółkiem w rozgrywkach między Rosją a Niemcami. Powinniśmy zachować sceptycyzm i egzekwować czyny, które winne iść za pięknymi słowami.


Polecamy także przeczytać:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1785895,Jacek-Bartosiak-Amerykanie-sa-wypychani-z-Europy